קברי צדיקים באיזור סובב כנרת מקבוצת

קברי צדיקים באיזור סובב כנרת: קבר רבי מאיר בעל הנס, קבר הרמב"ם וקבר רבי עקיבא
מחפשים להכיר את החצי השני שלכם? זקוקים לסגולה למעשים טובים או ברכה? מעוניינים בטיול מקסים באזור סובב כנרת? קברי צדיקים באזור סובב כנרת הם הרבה יותר מעוד אתר עלייה לרגל למאמינים, אלו הם אתרים בעלי משמעות היסטורית ורוחנית, יהיה זה טיול עם אווירה מיוחדת של קדושה באוויר, טיול אותו תסיימו רעננים ומלאים בסיפוק.

קבר רבי מאיר בעל הנס
האתר ממוקם בשדטת אליעזר קפלן באזור הדרומי של העיר טבריה, סמוך לחופי הכנרת. כיום, ממוקם לצד הקבר גם בית כנסת גדול. קבר רבי מאיר בעל הנס זוכה למבקרים רבים בכל חודשי השנה, האתר מחולק לשני מתחמים : מתחם תחתון המשמש בעיקר את המתפללים הספרדיים ומתחם עליון המשמש את המתפללים האשכנזיים. משפחת ועקנין היא אשר מטפחת את החלק התחתון של האתר בעוד ישיבת אור תורה אחראית לתחזוקת החלק העליון. הילולה גדולה מתקיימת במתחם הקבר בערב חג פסח שני.

אל הקבר מגיעים מאמינים ושאר מבקרים המבקשים להתפלל בבקשת ריפוי מחלות ושאר תחינות, תפילות, בקשות ודילמות אישיות. על הקבר נהוג גם לקיים אירועי תספורת ראשונה לבנים זכרים בגיל 3 ושאר אירועים משמחים. הביקור בקברי צדיקים יהיה פעילות נהדרת לקבוצות של נשים במסיבת רווקות, קבוצות עובדים וגם משפחות. יחד עם הביקור בקבר רבי מאיר בעל הנס אפשר יהיה לשלב ביקור בחמי טבריה הסמוכים, בילוי בחופי הכנרת ומבחר בתי קפה בעיר.

קבר הרמב"ם
הרמב"ם נפטר במצרים אך האגדה מספרת כי הוא ציווה עוד במהלך חייו את העברת עצמותיו לעיר טבריה וכי הדבר אכן בוצע. אתר הקבר של הרמב"ם כולל גם את קבר השל"ה הקדוש, קברו של רבן יוחנן בן זכאי, קברו של אבי הרמב"ם, קברו של נכד הרמב"ם. על פי פסיקתו של הרמב"ם העלייה אל הקברים אינה נאותה או רצויה.

מרכז מבקרים חדש נחנך בקבר הרמב"ם בשנת 2009 יחד עם מרכז מורשת הרמב"ם אשר פועל להנצחת מפעל חייו. קבר הרמב"ם שרד במשך שנים כה רבות בשל הכבוד אותו רוכשים גם בני הקהילה הערבית לרמב"ם ולמשנתו. שביל המשלב 14 עמודים מוביל אל הקבר כאשר על גבי העמודים תמצאו את שמות חלקי ספרי משנה תורה, בתוך מתחם הקבר ישנה מבנה הדומה לכתר.

קבר רבי עקיבא
את דמותו של רבי עקיבא אנו מכירים מתוך סיפורים על חוכמתו בתורה, על קהל תלמידיו הגדול וגם בזכות אהבתו הגדולה לאשתו. רבי עקיבא הוצא להורג בתקופת מרד בר כוכבא כאשר מילותיו האחרונות היו תפילת שמע ישראל. האגדה מספרת כי גופתו הועברה בדרך נס אל העיר טבריה ושם נקבר רבי עקיבא לצד תלמידיו. מתחם הקבר משקיף על חופי הכנרת ומשמש אתר עלייה לרגל אליה מגיעים עשרות מתפללים ומבקרים בכל שבוע. קבר רבי עקיבא מהווה מוקד עלייה לרגל מתקופת ימי הביניים.

וילות מומלצות