יער שוויץ מקבוצת

מיקום : אזור טבריה, ים כנרת והעמקים, היער הוא מדרון רכס פורייה.

עונה מתאימה לביקור : כל עונות השנה.

רמת קושי : מסלול קל, מתאים למשפחות.

איך להגיע?
היער נמצא בקרבת אכסניית פורייה, ניתן להגיע למקום תוך עלייה לכביש 7677 המוביל עד לכניסה אל היער. מכיוון מערב ניתן להגיע תוך נסיעה בכביש 768. לכל אורך הדרך תוכלו למצוא שילוט המכווין את המבקרים לאזור.

מעט רקע על יער שוויץ והאזור

היער ניטע על ידי הקרן הקיימת לישראל תוך שילוב של עצי שיטה, ברוש, אקליפטוס, אלה וחרוב. בניגוד ליערות רבים אשר הוקמו על ידי הקרן הקיימת, יער שוויץ אינו כולל עצי אורן. יחד עם העצים הקימה הקרן הקיימת לישראל באזור גם חניונים למטיילים, מתחמים מתאימים לפיקניקים, מצפורים. היער הוקם תוך שימור השרידים הארכיאולוגיים במקום. המטיילים ביער שוויץ מספרים על נופים יפים, הרים, שדות פרחים ונקודות תצפית המשקיפות על הכנרת היפה.

את שמו קיבל יער שוויץ מקהילת תומכי הקרן הקיימת בשוויץ, התרומות שלהם הן שאפשרו את הקמת היער. חשוב להדגיש כי הקמת יער שוויץ כרוכה הייתה בקשיים רבים, אין זה פשוט לטעת עצים במדרון התלול תוך גשמים המעוררים את סחף הקרקע.

הטיול ביער שוויץ מתבצע תוך שימוש ברכב או בהליכה בשבילים, נציין כי הנסיעה ברכב בחלק מהשבילים אפשרית רק בעבור רכבי 4X4. האתר משלב מספר שבילי טיולים כאשר לכל אורך הדרך תמצאו נקודות תצפית, ספסלים ושילוט להכוונת המטיילים. אורך שביל ההליכה הקצר הוא כ-750 מטרים, הליכה בת כחצי שעה. מסלול הטיול השלב באזור מתפרס על פני 6 קילומטרים, הליכה בת שעתיים מול נופים יפים, מומלץ בחום!

הצעות טיולים בקרבת מקום
1. מעיין עין פורייה (כאן על פי המסורת נפגשו שליחי דבורה הנביאה עם ברק בן אבינועם).
2. מתחם עתיקות ברניקי.
3. קטע שביל ישראל המוביל אל הכנרת.
4. תצפיות הנוף של יער שוויץ ורכס הרי פורייה יפות עוד יותר בשעות אחר הצהריים עם השקיעה.

המלצות שלנו:
יער שוויץ הוא אתר טיולים אידאלי בעבור כל חובבי הנופים הצפוניים היפים והירוקים, האזור נעים לטיולים בכל חודשי השנה וניתן לשלב אותו עם אירוח במתחמי וילות נופש או צימרים במושבים בסביבה. לינת שטח אפשרית בחניונים המסודרים במקום, לינה בשטח היער מחוץ לחניונים המוסדרים אסורה.

יחד עם הטיול אל יער שוויץ כדאי יהיה לשלב גם ביקור במושבה כנרת ובחופים היפים, ישנו מסלול הליכה המוביל את המטיילים מיער שוויץ אל המושבה כנרת ומשם אל החופים. סיימו את יום הטיול המהנה בשיט בכנרת, ארוחה במסעדה כפרית ולינה במתחם נופש יוקרתי ומפנק. יער שוויץ מסמל את כל הטוב, היופי ומרחבי הטבע של אזור הגולן והכנרת.

וילות מומלצות