מערת הקשת מקבוצת

מיקום : גליל עליון/גליל מערבי.

עונה מתאימה לביקור : כל חודשי השנה.

רמת קושי : בינונית, מסלול מעגלי המתאים למשפחות ומתאים גם לרכיבת אופניים.

תשלום : ללא תשלום.

איך להגיע?
אל מערת הקשת תגיעו תוך נסיעה בכביש 899 כאשר יש לפנות שמאלה אל הכביש העולה אל קיבוץ אדמית. כ-300 מטרים לפני שער הכניסה אל הקיבוץ יהיה שביל עפר המוביל אל חורבת אדמית ואל המערות. חורבת אדמית היא תצפית נוף נהדרת, לא כדאי לפספס.

מעט רקע על מערת הקשת והאזור
טיולי מערות הם אטרקציה של ממש, כמעט כולם מאוד אוהבים את ההתרגשות בכניסה אל המערה ואת התחושה המיוחדת המעט מסתורית השוכנת בפנים. הגישה אל מערת הקשת מוגבלת היות ומרבית המערה התמוטטה בתהליך טבעי וניתן ליהנות רק מהקשת היפה, אך לצד מערת הקשת תמצאו את מערת נמר אליה ניתן להיכנס עם פנסים ולמצוא נטיפים ואת הקסם המיוחד של המערות הטבעיות. באזור המערה תוכלו לפגוש שפני סלע.

חובבי סנפלינג יוכלו לרדת עד לתחתית המערה (יש להצטייד בציוד הדרוש). בשנים האחרונות הפכה מערת הקשת הגבוהה לאתר מבוקש מאוד בקרב חובבי טיפוס ספורטיבי. שימו לב, יש לצאת לדרך עם נעלי הליכה, כובע, מים לשתייה, פנסים לכניסה אל מערת נמר ומצלמה.

האגדה מספרת כי חיה פעם באזור כנופיית שודדים אשר הטילה מורא על האזור כולו ונהגה לשדוד שיירות החולפות במקום. יום אחד התגלה נביא מול אחד השודדים והזהיר אותו כי עליהם לחזור למוטב, השודד מיהר אל חבריו השודדים והפציר בהם לחדול ממעשיהם שוב ושוב. במהרה מאסו השודדים בשודד המטיף והבטיחו לו כי ישדדו רק עוד שיירה אחת גדולה טרם חזרתם למוטב. לא הייתה להם כל כוונה לעמוד בהתחייבותם! הם הציבו את השודד המטיף כתצפיתן בראש מערת הקשת מתוך מטרה להפיל אותו אל התהום. האל הטוב מוטט את המערה על גבי השודדים בכדי להענישם, השריד היחיד מהמערה המרשימה הוא מערת הקשת, המקום בו עמד השודד הטוב, נקודת התצפית הטובה ביותר!

הצעות טיולים בקרבת מקום
1. פארק גורן.
2. פארק אדמית.
3. מבצר יחיעם.
4. שמורת נחל שרך.

המלצות שלנו:
אל תוותרו על הטיול אל מערת נמר הסמוכה, חשוב להדגיש כי בחודשי החורף מערת נמר סגורה, היא נפתחת שוב רק בחודש אפריל. הסגירה חשובה לשמירה על אוכלוסיית העטלפים במקום. הסיור במערה מחייב זחילה בחלק מהאזורים וגם טיפוס בסולמות המותקנים בפנים, יש צורך בכושר מינימאלי בכדי לסייר בתוך המערה. את שמה קיבלה מערת נמר מהנמרים אשר התגוררו באזור בעבר. הטיול במערה ישתלב עם מסלול נחל נמר, המסלול אינו קשה ונעים מאוד בכל חודשי השנה.

מסעדות מומלצות באזור לאחר הטיול במערות : אדלינה, מיכאל ביסטרו, קוצ'ינלה, מרוש ומבחר מסעדות בעיר נהריה.

וילות מומלצות