מצפור מונפורט בפארק גורן מקבוצת

מיקום : גליל מערבי, הפארק ממוקם מעל ערוץ נחל כזיב.

עונה מתאימה לביקור : כל עונות השנה.

שעות פתיחה : ללא הגבלה.

רמת קושי : שבילי הטיול בפארק מתאימים לכל המשפחה.

תשלום : ללא תשלום.

איך להגיע?
הגעה אל הפארק אפשרית מכביש הצפון (כביש 899), כאשר יש לנסוע לאזור שלומי אל כיוונו של מושב גורן, הכביש חולף לצד קיבוץ אילון. ניתן להגיע אל הפארק גם תוך נסיעה בכביש נופי היוצא מתוך מושב עבדון.

מעט רקע על פארק גורן והאזור
את הפארק הקימה הקרן הקיימת לישראל בשנת 1963, זהו פארק של יער טבעי המשתרע על שטח של 2,000 דונם תוך שילוב חניונים ושבילי הליכה. האתרים המומלצים לטיול בפארק הם מצפור מונפורט, חורבת דניעלה, המונפורט. מסלול הנוף של הפארק כולל הליכה של כ-8 קילומטר, השבילים מוקפים חורש טבעי ומלווים בציוץ ציפורים וצמחייה. בכניסה אל הפארק תמצאו תחנת מידע בה אפשר לקבל המלצות ופרטים על שבילי הטיול. לנוחות המטיילים הפארק משלב גם שולחנות פיקניקים, ברזים של מים ומתקני שירותים.

השביל הפופולרי ביותר בו בוחרים רוב המטיילים הוא שביל חוצה פארק מצפון לדרום, נקודת ההתחלה תהיה ברחבת הכניסה ובתום המסלול תגלו את מצפור המונפורט היפה. כבר בתחילת המסלול תפגשו שרידים של מבנה קדום טרום ההתיישבות של בני ישראל באזור.

במהלך הטיול ייתכן כי יתמזל מזלכם לפגוש את היחמור הפרסי בין העצים, רשות הטבע והגנים עושה מאמצים רבים לשמר את אוכלוסיית החי בפארק ולהשיב את היחמור הפרסי הנכחד אל האזור. הקפידו לא להשאיר אחריכם זבל בפארק או להפריע את שגרת החיים של בעלי החיים, הגנו על הפארק למען הדורות הבאים.

מצפור מונפורט
מצפור מונפורט מציע נופים מדהימים, הוא משקיף על מבצר מונפורט, נחל כזיב ועל האזור כולו. מעטים הם האזורים המציעים נופים כה מגוונים כמו הגליל המערבי. מבצר המונפורט הוא מבצר צלבני אשר הוקם בשנת 1226, מומלץ מאוד לטיול בעבור חובבי היסטוריה, עתיקות, ארכיאולוגיה וילדים סקרנים. השבילים בפארק גורן ונקודת המצפה אינם עמוסים, כמעט תמיד תוכלו למצוא מקומות שקטים, נקודת תצפית פנויה במצפה וחנייה לרכב.

הצעות טיולים בקרבת מקום:
א. יער חניתה.
ב. מבצר יחיעם.
ג. מצפה הילה.
ד. חורבת מנות.
ה. שמורת נחל כזיב.
ו. פארק אדמית.

המלצות שלנו:
את הטיול באזור כדאי לשלב יחד עם לינה, המושבים מציעים וילות נופש, צימרים וגם חניונים בהם ניתן ללון במתכונת של קמפינג. נדגיש כי לינה בפארק גורן מותרת רק בשטח חניון המצפור. תוך לינה באזור תוכלו לשלב מספר מסלולי טיול, ביקורים בחופי הים של נהריה או אכזיב ולחוות את הקסם המיוחד של הגליל המערבי .מסעדות כפריות מיוחדות תמצאו בין המושבים, שירותים מקיפים הכוללים גם שירותי בריאות ניתן למצוא בעיר נהריה הקרובה.

וילות מומלצות