פארק הירדן מקבוצת

מיקום : 2 קילומטרים צפונית לחופי הכנרת.

עונה מתאימה לביקור : כל עונות השנה, מומלץ בחודשי הקיץ והאביב.

טלפון לבירורים : 04-6923432.

רמת קושי : קלה, מתאים לכל המשפחה.

תשלום : הכניסה בתשלום (הכרטיס תקף למשך 24 שעות).

איך להגיע?
נסיעה של כשני קילומטרים צפונה מחופי הכנרת תוביל אתכם אל הפארק, כביש 87 או כביש 888 יובילו אתכם אל הפארק.

מעט רקע על פארק הירדן והאזור

שטח הפארק הוא כ-1,000 דונמים הממוקמים באזור הצפוני של הכנרת, פארק הירדן ממוקם באזור נגיש המאפשר גישה נוחה אל המושבים הקרובים ואל חופי הכנרת. האורחים בפארק מבלים בו על בסיס יומי או תוך סידורי לינה באתרי האירוח של המושבים הקרובים או באתרי הקמפינג. מטיילים רבים מגיעים אל הפארק בכל חודשי השנה, פארק הירדן הוא אחד הפארקים היפים ביותר בישראל. אל תפספסו את טחנות הקמח הממוקמות באזור הצפוני של הפארק, זהו מרכז טחנות הקמח הגדול ביותר בישראל. בעבר פעלו במקום טחנות קמח תוך ניצול כוח זרימת המים להפעלת המטחנות.

המוטיב המרכזי של הפארק הוא מים! נהר הירדן זורם בפארק ומציע מבחר פעילויות ספורט מים למבקרים, מתחמי פיקניקים, צמחייה ירוקה ויפה, מאות דונמים של עצי אקליפטוס ושקמה, אוכלוסיות של ציפורים כמו אנפה וסופית, צבי מים, דגים ועוד. פארק הירדן הוא פארק קסום של טבע, יופי, מים זורמים ואווירה טובה. הבילוי בפארק אידאלי בכל גיל ובעבור כל המשפחה, בין המבקרים במקום אפשר לפגוש משפחות עם ילדים, קבוצות של תלמידים צעירים, קבוצות של חברים. אל הפארק מגיעים מבקרים מכל רחבי הארץ והעולם.

פארק הירדן הוקם ומתוחזק על ידי הקרן הקיימת לישראל, שבילי הליכה יפים מלווים את הפארק כולו יחד עם פינות ישיבה, מעיינות ואוכלוסיות של בעלי חיים. המסלול בפארק המומלץ למשפחות הוא המסלול הסגול, זהו מסלול בו תוכלו ללכת גם יחד עם תינוקות וילדים. לכל אורך המסלול תלווה אתכם צמחייה ירוקה, המבנה של המסלול מעגלי כך שבסופו תמצאו את עצמכם שוב בנקודת המוצא. ההליכה במסלול מתפרסת על 400 מטרים (מסלול קצר!). נציין כי הרחצה במים מותרת רק באזורי הבריכות המיועדים לכך, בכל שאר האזורים הרחצה אינה מותרת ואף מסוכנת.

הצעות טיולים בקרבת מקום
א. תל בית ציידא.
ב. מעיין עין משפע.
ג. כפר נחום.
ד. גן לאומי כורזים.
ה. שמורת גמלא.
ו. נחל משושים ונחל יהודייה.

המלצות שלנו:
מתחמי הקמפינג באזור פארק הירדן נוחים, אך אלו המעוניינים בחופשה משודרגת בוחרים לשכור וילות נופש או צימרים במושבם הסמוכים. מומלץ יהיה לשלב את הטיול בפארק עם לינה באזור הכנרת, ביקור במסעדות הכפריות, בילוי על החוף, טיולים בהרי הגולן ושייט בכנרת.

וילות מומלצות