חצר תל חי מקבוצת

מיקום : מושב תל חי.

עונה מתאימה לביקור : כל עונות השנה.

טלפון לבירורים : 04-6951333 .

רמת קושי : מתאים לכל גיל.

תשלום : הכניסה אל המוזיאון וההשתתפות בסיורים בתשלום.

איך להגיע?
החצר ממוקמת במרחק של 2 ק"ק מצומת מצודות, קרובה מאוד למכללת תל חי.

מעט רקע על חצר תל חי והאזור
את חצר תל חי נמצא למרגלות ההרים של הגליל העליון, החצר משקיפה על נוף עמק החולה. כיום משמשת חצר תל חי אתר מורשת בעל משמעות היסטורית, החצר הקטנה מתעדת את חיי המתיישבים הראשונים באזור ואת סיפורו המפורסם של יוסף טרומפלדור אשר הפך לסמל ואגדה של ממש.

הביקור בחצר תל חי הוא מסע מרגש אל תקופת החלוצים, תקופת ראשית ההתיישבות היהודית בגליל העליון. מטיילים בכל גיל נהנים מאוד מהמקום ולוקחים עמם מסרים שונים מסיפורי הגבורה. חצר תל חי מציעה היום סיורים במוזיאון לקבוצות או מטיילים יחידים, טיול עששיות בשעות החשכה, טיולים עם מדריכים היוצאים מהחצר ועוברים בין אתרי המורשת באזור. יש אפשרות גם להפקת כנסים, ימי עיון, טקסים וסדנאות במתחם החצר.

חצר תל חי


סיפור הנפילה של תל חי הוא נקודת מפנה בחיי היישוב היהודי הקטן בארץ, תקופת טרום הקמת המדינה לוותה בלא מעט קשיים בעבור המתיישבים היהודים בארץ. הבריטים אשר שלטו באזור נמנעו במקרים רבים מנקיטת פעולות להגנה על המתיישבים היהודים מפני הפורעים הערבים. המתיישבים היהודים ספגו לא אחת אבדות בנפש וברכוש, הדרך להקמת בית לאומי ליהודים בארץ ישראל הייתה רצופה בקשיים ואתגרים. היישוב היהודי נלחם בחירוף נפש בהגנה על תל חי ושאר היישובים היהודים באזור, אך לבסוף לא היה מנוס מנסיגה מהאזור תוך פינוי תל חי, מטולה וכפר גלעדי. אף על פי כן הפך סיפורה של תל חי לסיפור של גבורה, כאשר את הסיפור מובילה דמותו של טרומפלדור.

הצעות טיולים בקרבת מקום
א. טיול בעמק החולה : תצפיות ציפורים, פעילויות לילדים, סיורים בשמורת הטבע – חוויה מהנה לכל המשפחה!
ב. ביקורים באתר החרמון, בעונת החורף תמצאו את ההר מושלג ומהנה עוד יותר.
ג. טיולים בקיבוץ גדות.
ד. סיורים במושבה ראש פינה.
ה. טיולים בנחלים : מירון, עמוד ושניר, השבילים מסומנים ונגישים ברוב ימות השנה, מומלץ יהיה לבחון את רמת הקושי של המסלול טרם היציאה אל השטח.

המלצות שלנו:
את הביקור בחצר תל חי כדאי לשלב עם הדרכה מקצועית וסיפורי תולדות האזור, המדריכים מספרים את סיפורם של המתיישבים הראשונים בתל חי בצורה מרתקת. לינה בגליל העליון אפשרית תוך שכירת וילות נופש או צימרים במושבה ובמושבים הסמוכים. המרחבים הירוקים של הגליל העליון עשירים באוויר צח וקסם מיוחד בכל חודשי השנה, קחו לכם כמה ימים של הפוגה מהלחצים של השגרה וצאו למסע אל תקופה אחרת.

וילות מומלצות