מצפור משגב עם מקבוצת

מיקום : קצה אצבע הגליל, סמוך לקיבוץ משגב עם.

עונה מתאימה לביקור : כל עונות השנה, המקום מחומם ומקורה בחורף.

טלפון לבירורים : 04-6953223.

רמת קושי : מתאים לכל המשפחה.

תשלום : כניסה למצפור בתשלום.

איך להגיע?
נסיעה צפונה בכביש 90 עד צומת תל חי-כפר גלעדי תוך פנייה שמאלה אל כביש 9966 וחיבור עם כביש 886 המוביל אל קיבוץ משגב עם.

מעט רקע על מצפור משגב עם והאזור
מרכז המבקרים מארח קבוצות מטיילים מכל רחבי הארץ והעולם, מתוך מצפור משגב עם ניתן להשקיף על האזור כולו. המצפור משלב שתי מרפסות תצפיות יפות המשקיפות על אזור דרום לבנון, רכס החרמון, רמת הגולן, בימים של ראות טובה אפשר יהיה לצפות גם בחופי העיר צידון. מצפור משגב עם מספק נקודת תצפית יוצאת דופן באזור כולו. נדגיש כי המצפור כולל מבנה סגור בו תוכלו למצוא הגנה מפני הגשמים והרוחות בעונת החורף והסתיו, המקום מחומם בחורף! הדרכה לקריאה נכונה של תצפית הנוף אפשר יהיה לקבל תוך קריאת תכנים כתובים במצפור או תוך תיאום מראש של הדרכה אישית (מומלץ בעבור קבוצות).

הצעות טיולים בקרבת מקום
א. עמק החולה.
ב. מצפה דדו במטולה.
ג. צוק מנרה.
ד. טיולים בהר החרמון.
ה. טיול בעקבות לוחמים ברמת הגולן.
ו. סיור תצפיות אל גבול לבנון.

את מצפה בניה תוכלו למצוא למרגלות קיבוץ משגב עם, המצפה הוקם לזכרו של רב סרן בניה ריין ז"ל אשר נפל במלחמת לבנון השנייה. בניה נפל יחד עם צוות הטנק שלו בעודו בן 27 בלבד. המצפה משקיף אל הנקודה בה יצא בניה יחד עם הצוות אל משימת הלחימה האחרונה, המשימה ממנה לא שבו. בני המשפחה והחברים בחרו להקים את המצפה בנקודה זו בכדי להנציח את בניה ואת אהבת ארץ ישראל שאפיינה אותו. נספר כי בניה מילא תפקיד של מ"פ בחיל השריון, יחד עמו נפלו בקרב גם אלכס בונימוביץ, אדם גורן ואורי גרוסמן, יהי זכרם ברוך.

המלצות שלנו:
אזור רמת הגולן הוא אחד האזורים היפים ביותר בישראל, ההרים הגבוהים משקיפים אל הרי לבנון ואל הכפרים וחופי הים התיכון המרוחקים. מעטים הם האזורים המספרים את סיפור מורשת ישראל בצורה כה יפה ונעימה, הטיולים בשבילי הגולן מלווים בצמחייה ירוקה ואוויר צח משכר בכל חודשי השנה. קשה לתאר כי מקום כה טבעי ומיוחד מסתתר לו במרחק של כמה שעות נסיעה מהערים הגדולות והסואנות של ישראל המערבית. אחת לתקופה, עשו לכם הרגל לצאת לטיולים בצפון, לטעום את הנופים היפים ולזכור את סיפורי המורשת.

בקרבת המצפור תמצאו את מסעדת Bleecker בקיבוץ משגב ומסעדות קרובות מומלצות נוספות במטולה ובמושבים הסמוכים. אוכל טוב באזור תמצאו במסעדת לישנסקי, מסעדת נחלים ומסעדת הגוש הגלילי.

וילות מומלצות