מצפה נמרוד מקבוצת

מיקום : אצבע הגליל, אתר השחזור וההנצחה של ראש פינה.

עונה מתאימה לביקור : כל עונות השנה, נקודת התצפית יפה בקיץ, בסתיו, בחורף ובאביב.

טלפון לבירורים : 050-5325732.

רמת קושי : מתאים לכל המשפחה, טיולים עם ילדים וגם טיולים לבני הגיל השלישי.

תשלום : ללא תשלום.

איך להגיע?
נסיעה על כביש 90 מצומת ראש פינה תוך פנייה שמאלה ברמזור ונסיעה ישרה עד למגרש החנייה של אתר השחזור במושבה, שם כבר תוכלו למצוא שילוט עם הכוונה אל המצפה.

מעט רקע על מצפה נמרוד והאזור
מצפה נמרוד הוקם למטרת הנצחת נמרוד שגב ז"ל שנפל במלחמת לבנון השנייה, אביו של נמרוד הוא שיזם את הקמת המצפה ואף מבקר במקום לעתים קרובות מאוד ומספר את סיפורו של נמרוד. ב-9 באוגוסט 2006 נפל נמרוד בקרב במלחמת לבנון השנייה, הטנק בו נסע יחד עם חברי הצוות שלו עלה על מטען ומיד לאחר מכן נפגע מטיל נ"ט, הפיצוץ של התחמושת בטנק יחד חומרי הנפץ במטען ובטיל גבה את חייהם של נמרוד וכל שאר אנשי הצוות.

נמרוד שגב ז"ל היה בן 28 בלבד במותו, בחור צעיר מוכשר ומלא באהבה ותחושת נתינה, הוא השאיר אחריו אישה אוהבת, בן קטן, אח והורים. נמרוד שירת שירות צבאי מלא בחיל השריון, אל מלחמת לבנון השנייה הוא גויס בצו שמונה. בחייו האזרחיים מילא תפקיד בכיר בחברת הייטק. הנוף הקסום של ראש פינה ליווה את נמרוד במשך כל שנות ילדותו, נוף המצפה הוא הנוף אשר ליווה את ילדותו היפה של נמרוד במושבה.

הכניסה אל התצפית אינה כרוכה בתשלום, המקום מתוחזק היטב ומשלב גם ספסלים לישיבה תוך צפייה בנופים היפים של הרי הגולן. ישנה אפשרות להפעיל מתקן הדרכה קולי במקום המספר את ההיסטוריה של המושבה, סיפור הקמת התצפית וכמובן גם סיפורו של נמרוד. אביו של נמרוד הוא מדריך טיולים במושבה ראש פינה, הוא מבקר במקום לעתים קרובות עם קבוצות של מטיילים.

הצעות טיולים בקרבת מקום
א.    מסלול ראש פינה גיא אוני.
ב.    טיולי ג'יפים בהר ביריה.
ג.    נחל עמוד ונחל מירון.
ד.    טיולים בעמק החולה.
ה.    בילוי על חופי הכנרת יחד עם טיולי כנסיות עתיקות.

המלצות שלנו:
רשימת מסעדות מומלצות באזור : מסעדת בת יער הבשרית, מסעדת איסקנדר המציעה בשרים ודגים, מסעדת שף אחוזת דוברובין, מסעדת מוסקט, ביסטרו שירי. פתרונות אירוח באזור ראש פינה תמצאו במושבה ראש פינה ובמושבים סמוכים, ישנם צימרים, וילות נופש וגם בתי הארחה או אתרי קמפינג.

אתר ההנצחה של המושבה ראש פינה מספר את סיפור הקמת המושבה, סמטאות העיר הישנה השתמרו בצורה מדהימה, הביקור בעיר העתיקה, בפארקים ובאתרי הטיול המקיפים את ראש פינה מומלץ בכל חודשי השנה. המושבה משלבת נופים מדהימים ומספר נקודות תצפית יפות המיוחד.

וילות מומלצות