הגנים הבאהיים מקבוצת

מיקום : העיר חיפה, ישנם גנים בהאים גם בעיר עכו.

עונה מתאימה לביקור : כל עונות השנה, בימים גשומים הגנים נסגרים מפאת סכנת החלקה.

שעות פתיחה : ימים א-ש 9:00-17:00, שימו לב, כניסה אל המקדש ואל הגנים הפנימיים אפשרית רק בין השעות 09:00-12:00. הגנים סגורים במהלך חגים בהאים וביום כיפור.

טלפון לבירורים : 04-8313131

רמת קושי : מתאים לכל המשפחה, אין כל חובה לטפס במעלה המדרגות.

תשלום : ללא תשלום.

איך להגיע?
הכניסה הראשית לגנים הבהאים נמצאת בשדרות הציונות 80 בחיפה, בסמוך לרחוב שפרה, ניתן להיעזר בתוכנות ניווט.

מעט רקע על הגנים הבהאים והאזור
אל מול הגנים הבהאים לא תוכלו להישאר אדישים, הגנים הם אחד מאתרי התיירות היפים ביותר של העיר חיפה, הביקור במקום מומלץ בכל גיל, מתאים לזוגות וגם למשפחות עם ילדים. את הגנים מרכיבים 19 גנים מדורגים המתפרסים מראש הר הכרמל ועד למרגלותיו, במרכז הגן ממוקם מקדש הבאב, המקדש קדוש לבני הבהאית. בשל המיקום הגבוה משקיפים הגנים על נופי העיר חיפה והר הכרמל, הגנים מאוד מטופחים ומתוחזקים באופן שוטף על ידי בני הדת הבהאית המתגוררים במקום.

הביקור בגנים אפשרי תוך סיור עצמאי תוך טיפוס במדרגות, המבקרים העצמאיים יוכלו לבקר באזורים הפתוחים לכלל המבקרים. סיורים מודרכים אל הגנים יוצאים ללא עלות בכל יום פרט לימי רביעי, כדאי יהיה לברר אודות מועדי יציאת הסיורים ולהצטרף אל המדריכים. בעבור קבוצות המונות יותר מ-25 איש יש לתאם סיורים מראש.

הדת הבהאית נוסדה במאה ה-19, היא פעילה בכל רחבי העולם ומונה היום כ-5 מיליון מאמינים. הגנים הבהאים של חיפה ועכו מסמלים את מרכז הפעילות של הדת ומהווים מוקד תיירות ועלייה לרגל בעבור המאמינים. הנביא המבשר של הדת הבהאית הוא הבאב, סעיד עלי מוחמד בשיראז, הוא הקים את הדת תוך ערכים של שוויון לנשים, עידוד חינוך ומחקר מדעי וסלידה מאלימות. הבאב נולד ב-1819 באיראן והוצא להורג בשנת 1850. סיפור ההוצאה להורג של הבאב אינו שגרתי, חפשו אחר סיפורי תולדות הדת הבהאית וגלגוליה עד לגנים הבהאים בחיפה.

הצעות טיולים בקרבת מקום
העיר חיפה היא עיר תיירות בה תוכלו למצוא מבחר מוזיאונים, מסעדות, תצפיות נוף מרהיבות, שווקים אותנטיים, חופי ים ועוד. בין האתרים המומלצים למבקרים בעיר : טיולים ופיקניקים בהר הכרמל, מוזיאון המדע, מוזיאון חיל הים, רכבל הכרמל, בית הגפן.

המלצות שלנו:
יש לזכור כי הגנים הבהאים הם אתר מקודש בעבור בני הדת הבהאית המארחים את המבקרים ללא עלות, יש להגיע אל הגנים בלבוש צנוע ולהקפיד לשמור על הניקיון ועל האתר. כדאי להגיע בנעלי הליכה נוחות ובחודשי הקיץ להצטייד גם בכובע. נציין כי הכניסה אל הגנים עם נשק או עם בעלי החיים אסורה. אכילה במתחם הגנים או עישון אסורים גם כן, שתיית מים מותרת, הצטיידו בבקבוקי מים, את סל הפיקניק תשמרו לאחר כך וכך גם את בקבוקי השתייה המתוקה.

וילות מומלצות