רכבל ראש הנקרה מקבוצת

מיקום : הקצה הצפוני של מישור החוף, סמוך לקיבוץ ראש הנקרה ומעבר הגבול.

עונה מתאימה לביקור : כל עונות השנה, בימים של סערה כדאי לברר האם האתר פתוח למבקרים.

שעות פתיחה : ימים א-ו 09:00-16:00, יום שבת 09:00-18:00.

טלפון לבירורים : 073-2710100.

רמת קושי : מתאים לכל המשפחה.

תשלום : הרכבל והכניסה לאתר הנקרות בתשלום.

איך להגיע?
האתר ממוקם בקצה הצפוני של כביש 4, כ-0 דקות נסיעה צפונה מהעיר נהריה.

מעט רקע על רכבל ראש הנקרה והאזור
אתר הנקרה הוא אתר מיוחד מאוד ביופיו, לא קיים עוד אתר כזה בארץ כולה, מבקרים מכל רחבי העולם מגיעים בכל שנה אל אתר הנקרות ומתפלאים מיופיו המיוחד, בחודשי הקיץ מתקיימות במקום הופעות מוזיקה ובידור. מראה הנקרות בשעת השקיעה הוא היפה ביותר, הביקור באתר מומלץ בשעת השקיעה, ניתן להגיע לאזור כבר בשעות הצהריים לטייל על החוף באזור, לבקר בחנות המזכרות וליהנות מהמסעדה, לקראת שעת השקיעה תרדו ברכבל אל הנקרות ותיהנו מאחת השקיעות היפות ביותר. מסלול הטיול בנקרות כולל 200 מטרים של הליכה.

הנקרות נוצרו בתהליך גיאולוגי בן מאות אלפי שנה, היווצרות הנקרות החלה בשרשרת של זעזועים תת קרקעיים באמצעותה נוצרו סדקים בסלעים. הגשמים חדרו אל אותם סדקים בסלע ויצרו מחילות ומערות תת קרקעיות, גלי הים הרחיבו עוד יותר את המחילות עד להתפתחות של הנקרות. האתר הוא תוצר של מלאכת טבע טבעית מרהיבה.

רכבל ראש הנקרה יוביל אתכם מטה אל תוך הנקרות, לא ניתן לרדת אל אתר הנקרות ללא שימוש ברכבל. זהו הרכבל הקצר והתלול בעולם, הנסיעה ברכבל נמשכת כשתי דקות תוך צפייה בנוף מרהיב. את הירידה ברכבל והביקור באתר הנקרות כדאי ללוות עם מצלמה, גלויות ומזכרות תמצאו בחנות האתר.

שמורת טבע ראש הנקרה
מצוק הנקרות, החופים הסמוכים לו והאיים הקטנים הקרובים אל החוף : אי התכלת, אי הנחליאלי ואי השחף מוגדרים כשמורת טבע. הדיג באזור אסור, ישנה נוכחות של דייגים לבנוניים בקרבת הגבול אל דייגים ישראלים אינם מורשים לדוג בשמורה.

מנהרות הרכב של ראש הנקרה נוצרו בשנת 1942 בתקופת מלחמת העולם השנייה, המנהרות שימשו להפעלת קו רכבת מארץ ישראל ללבנון. יחד עם מנהרות הרכבת של ראש הנקרה ניתן היה להגיע תוך נסיעה ברכבת מארץ ישראל אל סוריה, מצים, טורקיה ואירופה. מסילת הרכבת שימשה באותה העת בעיקר לצרכים צבאיים. בשנת 1948 פוצצה חטיבת כרמלי את הגשר בין המנהרות בכדי למנוע העברת נשק מלבנון לשטח ישראל. קיבוץ ראש הנקרה הוקם בשנת 1949.

הצעות טיולים בקרבת מקום
1. שמורת אכזיב.
2. חוף הקשתות בנהריה.
3. העיר העתיקה של עכו.
4. נחל שרך בצת.

המלצות שלנו:
הביקור באתר ראש הנקרה מומלץ בכל גיל, האתר מתאים גם למבוגרים. את הנסיעה לאזור כדאי ללוות עם טיולים בשמורות הטבע הסמוכות, לינה באתרי הנופש הסמוכים וביקור במסעדות ושאר האטרקציות בעיר נהריה.

וילות מומלצות